ZAPRASZAMY:)
Dzień Głośnego Czytania
- 9
29 października miało w Szkole miejsce wyjątkowe wydarzenie- urządziliśmy Dzień Głośnego Czytania z udziałem zaproszonych gości. W naszej akcji wzięli udział: :
pani Agnieszka Gąsienica- Giewont- Kierownik Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, animatorka kultury regionalnej i autorka książek o Podhalu,
pani Agnieszka Zazula, Kierownik oddziału zakopiańskiego Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu,
pan Mariusz Koperski – sekretarz Gminy Kościelisko oraz autor poczytnych kryminałów, których akcja rozgrywa się na Podhalu,
pan Władysław Bętkowski- samorządowiec, doktor nauk o Ziemi , przewodnik Tatrzański.
Wszystkich ich łączy miłość do książek i chęć przekazania tego uczucia młodszym pokoleniom.
Zaproszeni goście spędzili czas z uczniami czytając im wybrane lektury. Ponadto w ramach akcji starsi uczniowie spotkali się z młodszymi na wspólnym czytaniu.
Metamorfoza Szkoły
Mamy przepiękny plac zabaw
- 7
Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym był plac zabaw, ale wiele stojących tam urządzeń lata świetności miało za sobą. Postanowiono więc go zmodernizować. Zostały pozyskane środki w wysokości 320 000 tys zł w ramach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Prace już się zakończyły. Na placu zabaw przy szkole wykonano nową, bezpieczną nawierzchnię i zamontowano szereg urządzeń do zabaw, m.in. kulodrony, instrumenty muzyczne, ścieżkę sensoryczną, głuchy telefon, ścieżkę sprawnościową i wiele innych. Całość inwestycji kosztowała 400tys. zł. W efekcie powstał wyjątkowy, przepiękny plac zabaw. Z daleka widoczny jest piórnik do którego można się wspiąć i zjechać na zjeżdzalni. Jest kredkowa ścieżka sprawnościowa, miejsce relaksu w postaci hamaków, by móc chwilę odpocząć.
Na dzieci czekają też instrumenty muzyczne: bębenki, dzwonki, cymbałki. Frajdę sprawia głuchy telefon, piłkarzyki, cymbergaj. Dla małych artystów zostały zamontowane tablice do rysowania.
Dla opiekunów powstały ławeczki, z których mogą obesrwować bawiące się dzieci. Całość dopełniają donice z bujnymi trawami i ciekawymi roślinami. Ten wyjątkowy i niepowtarzalny plac zabaw powstał dzìęki firmie Braty i Kompany z Kościeliska, którzy zaprojektowali i wykonali wszystkie urządzenia i sprawili, że powstał tak wyjątkowy i niepowtarzalny plac zabaw.
Bardzo serdecznie dziękujemy:)
Radość dzieci z nowo otwartego placu zabaw jest ogromna.
GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW:)
Nowy Rok Szkolny tuż tuż...
Zapraszamy na zajęcia sportowe w ramach programu "Aktywny Orlik"
ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY!!!!
Wizyta uczniów w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku
"Już pływam"𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁 𝗿𝗲𝗮𝗹𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆 𝘄𝘀𝗽𝗮𝗿𝗰𝗶𝘂 𝗳𝗶𝗻𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝘆𝗺 𝗪𝗼𝗷𝗲𝘄𝗼́𝗱𝘇𝘁𝘄𝗮 𝗠𝗮ł𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie pn. „Już pływam".
💦 Gmina Kościelisko kolejny już raz jest beneficjentem małopolskiego projektu pn. „Już pływam". 🥰👍🤝💦 W ramach zajęć pozalekcyjnych, od maja do czerwca 2024 roku, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelisku opanowują i doskonalą naukę pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. 🏊♂️🏊♂️🏊♀️𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁 𝗿𝗲𝗮𝗹𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆 𝘄𝘀𝗽𝗮𝗿𝗰𝗶𝘂 𝗳𝗶𝗻𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝘆𝗺 𝗪𝗼𝗷𝗲𝘄𝗼́𝗱𝘇𝘁𝘄𝗮 𝗠𝗮ł𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼.MałopolskaUrząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
I EDYCJA GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POD HASŁEM: POEZJA POLSKIEGO NOBLISTY - CZESŁAWA MIŁOSZA
Dnia 7 maja 2024 roku, po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Kościelisku, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Poezja Polskiego Noblisty - Czesława Miłosza. Organizatorami byli nauczyciele poloniści: pani Marta Barańska i pan Robert Piszcz.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Oliwia Sztymelska - klasa 7a SP w Kościelisku
II miejsce: Zofia Krupa - klasa 7 SP w Witowie
III miejsce: Wiktoria Kwak - klasa 5 SP w Witowie
Wyróżnienie: Aneta Obrochta - klasa 7a SP w Kościelisku
Wyróżnienie: Joanna Słodyczka - klasa 5b SP w Kościelisku
Wyróżnienie: Julia Galica - klasa 5b SP w Kościelisku
Wyróżnienie: Katarzyna Fatla - klasa 4a SP w Kościelisku
Wyróżnienie: Marta Stopka-Walkosz - klasa 4a SP w Kościelisku
Udział: Kamil Wysopal - klasa 4b SP w Kościelisku
Komisja konkursowa wyraża uznanie Wszystkim Uczestnikom za znakomity dobór tekstów i profesjonalne przygotowanie ich recytacji.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach!
"Chrońmy naszą planetę"- konkurs plastyczny
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu plastycznego dostępnym w wiadomościach na Librusie.
Eko-pracownia w naszej szkole
04 marca podczas obchodów związanych z Jubileuszem 60 lecia istnienia szkoły w obecnym budynku miało miejsce uroczyste otwarcie Eko- pracowni.
Nasza Eko-pracownia stanowi bazę dydaktyczną niezbędną do rozwijania wiedzy, umiejętności, talentów.
Eko-pracownia to „serce” szkoły, w którym tętnić będzie działalność ekologiczna. Tu bowiem spotykać się będą entuzjaści wiedzy przyrodniczej - członkowie koła przyrodniczego . Spokój i równowagę odnajdą tu wszyscy, którzy będą chcieli pogłębić wzajemne relacje, korzystać z potencjału otaczającej nas przyrody oraz zajęć uczących pierwszej pomocy przedmedycznej i rozsądnego postępowania w różnych sytuacjach życiowych.
Tu również – ze względu na zasoby edukacyjne – nauczyciele będą przygotowywać uczniów do konkursów, akcji, kampanii o tematyce przyrodniczej. Według potrzeb w pracowni planowane są spotkania tematyczne z ciekawymi osobami zaangażowanymi
w służbę na rzecz przyrody, ekologii.Dlatego właśnie Eko-pracownia – według uczniów i nauczycieli – ma pełnić rolę centrum wychowawczego, korzystanie z którego zapewni rozwój emocjonalny młodego człowieka, wpłynie na kształtowanie jego świadomej postawy w dorosłym życiu – postawy człowieka wrażliwego na otaczający go świat, naturę, z których nie tylko korzysta, ale je buduje, chroni, wzbogaca. Praca z pomocami dydaktycznymi, kontakt z różnymi okazami, eksponatami, roślinami, ma wpłynąć na ucznia, czyniąc go świadomym uczestnikiem życia społecznego.
Poza tym wszystkim będzie on mógł posługiwać się technologią komunikacyjną, informacyjną, multimedialną, która dopełnia całości nowoczesnego wyposażenia pracowni przedmiotowej - tablica multimedialna, projektor, laptop, dostęp do Internetu. Korzystanie z multimediów, projekcję filmów edukacyjnych ułatwią zainstalowane rolety w oknach.
Istotę Eko-pracowni ma stanowić jej wygląd, estetyka, dlatego umieściliśmy w sali nowe ergonomiczne meble dla uczniów (pojedyncze stoliki oraz krzesła, które można będzie ustawiać wg potrzeb) i nauczyciela (biurko, fotel). Poprawi to komfort pracy i uczniów, i nauczyciela. Wybór stolików daje wiele możliwości ich ustawienia – od pracy indywidualnej, poprzez współdziałanie w parach, grupach aż po czynności zespołowe. Można je ustawić według potrzeb oraz pomysłów uczniów, których praca przy tych stolikach ma cieszyć i satysfakcjonować.
Dodatkowo zaplanowano w pracowni oryginalne krzesła, zapewniające bezpieczeństwo, stabilność, co jest szczególnie ważne ze względu na pracę z delikatnym sprzętem (mikroskopy, lupy, preparaty, itp.). Zarówno stoliki jak i krzesła przewidziano w dwóch rozmiarach. Ponadto są one wykonane z tworzywa łatwo zmywalnego, więc atutem ich jest też estetyka, higiena pracy, trwałość materiału.Zakup funkcjonalnych regałów (zamykanych, z półkami i szufladami), witryny - w sposób przejrzysty, czytelny eksponuje zasoby klaso-pracowni o charakterze przyrodniczo-ekologicznym. W szafach, na półkach, w szufladach bezpiecznie i wygodnie można przechowywać, np. modele pokazowe, kolekcje skamieniałości, kompasy, lupy, gry dydaktyczne, puzzle.
Ogromną atrakcję i pomoc dla uczniów zapewni tu prowadzenie obserwacji, niewielkich badań z wykorzystaniem mikroskopów, preparatów oraz zestawów do badania wody, obserwacji i przeprowadzania doświadczeń z udziałem powietrza, zestawów pozwalających na zademonstrowanie procesu degradacji różnorodnych materiałów w ziemi.Te właśnie warunki mają za zadanie sprawić, aby uczeń i nauczyciel czuli się komfortowo w kontakcie z przyrodą, co może ułatwić jeszcze umieszczenie fototapety, nawiązującej do otwartej przestrzeni naszego otoczenia .
Uzupełnienie całości stanowią plansze edukacyjne oraz mapy z zakresu wiedzy przyrodniczo-edukacyjnej.
Dodatkowo pojawiła się roślinność doniczkowa. Ekspozycja ta została umieszczona na przestronnym parapecie okiennym oraz na półkach i podłodze w odpowiednich - ze względu na warunki hodowli roślin
oraz estetykę całości - miejscach.
11
II Ogólnopolska Konferencja „Dziecko z autyzmem w szkole i w przedszkolu – diagnoza, adaptacja, wsparcie i rozwój”
Już 6 i 7 kwietnia 2024 (sobota-niedziela) odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja „Dziecko z autyzmem w szkole i w przedszkolu – diagnoza, adaptacja, wsparcie i rozwój”. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Do udziału w Konferencji zapraszamy: terapeutów, nauczycieli, studentów oraz rodziców i opiekunów dzieci z autyzmem. W wydarzeniu może również wziąć udział każda osoba zainteresowana tematyką spotkania.
Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kościelisko według załączonego programu (patrz poniżej).
WSTĘP WOLNY. Ilość miejsc ograniczona.
Wykłady poprowadzą prelegenci z całej Polski – osoby z dużą wiedzą akademicką i doświadczeniem zawodowym oraz bogatym warsztatem pracy. Znajdą się wśród nich także osoby z tytułem naukowym, dr hab. prof. ucz. Tamara Cierpiałowska i dr Agata Hejmowska. Wydarzenie otworzy mgr Marcelina Szpak (pracownia „Autentyzm”), znana na Podhalu z wytężonej, profesjonalnej pracy z dziećmi i młodzieżą w spektrum autyzmu.
Osoby, które chcą wziąć udział stacjonarnie, mogą zarejestrować się pod linkiem: TUTAJTo już druga edycja tego wydarzenia. Zeszłoroczna konferencja prowadzona w Policach odbyła się pod hasłem: „Autyzm – od rzetelnej diagnozy po kompleksowe wsparcie” .
Tegorocznymi organizatorami konferencji są Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelisku oraz Urząd Gminy Kościelisko przy współpracy ze Strefą Wsparcia Pedagoga, Rodzica i Ucznia i Fundacją GGanbu Gwiazdy na Ziemi.Serdecznie zapraszamy do udziału!
Dzień Patrona Szkoły oraz Jubileusz 60-lecia istnienia szkoły w obecnym budynku
- 27
4 marca 2024r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz Jubileusz 60- lecia istnienia szkoły w obecnym budynku. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, a następnie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Mogliśmy na chwilę przenieść się w przeszłość i być świadkami na ślubie Władysława Jagiełły z Królową Jadwigą. Były średniowieczne tańce, hołd złożony przez górali oraz przepiękny występ szkolnego zespołu Polany. Po występie artystycznym odbyła się prezentacja przygotowanych strojów z epoki Króla Władysława Jagiełły przez uczniów w ramach szkolnego konkursu. Na zakończenie głos zabrał Pan Roman Krupa Wójt Gminy Kościelisko, który złożył życzenia społeczności szkolnej i przekazał w prezencie nagłośnienie dla szkoły -za co serdecznie dziękujemy. Na zakończenie uroczystości nastąpiło zapalenie świec na cudownym torcie, który został ufundowany przez Cukiernię Samantę oraz Radę Rodziców Szkoły. Wspólne odśpiewaliśmy ,,sto lat".
Po uroczystościach na sali gimnastycznej nastąpiło oficjalne otwarcie Ekopracowni. To był niesamowity dzień, pełen emocji, wzruszeń, ciepłych życzeń. Dziękujemy z całego serca wszystkim i każdemu z osobna za obecność w tym ważnym dla nas dniu. Dziękujemy, że byliście z nami i wspólnie mogliśmy świętować.
Ostatni Dzień Karnawału
Ostatnim dniem karnawału w odcieniach różu pożegnaliśmy szkołę. Przy okazji pozytywnym akcentem powitaliśmy ferie. Kolor różowy to nie tylko kolor miłości, ale także przyjaźni i ciepła.
2
Bo w karnawale jest wspaniale:)
Podczas karnawału nie może zabraknąć również weneckich masek! Dzieciaki z 3 grupy świetlicowej wykonały przepiękne, barwne maski.
Czas Karnawału:)
Za nami pierwszy dzień karnawałowy. 🕺💃W szkole królowały przytulne pidżamy, miękkie szlafroki i pantofle. Atmosfera zabawy była wspaniała w tym wyjątkowym czasie.🥳
Ekopracownia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kościelisku
Gmina Kościelisko pozyskała dotację w kwocie 50.000,00 zł na realizację zadania
„Utworzenie Ekopracowni przyrodniczej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kościelisku”.
W ramach Projektu sala lekcyjna przeznaczona na Ekopracownię zostanie odnowiona oraz wyposażona w meble i profesjonalne pomoce dydaktyczne. W ramach inauguracji funkcjonowania Pracowni uczniowie Szkół z terenu Gminy zostaną zaproszeni do udziału w konkursie wiedzy ekologicznej.
„EKOPRACOWNIA” dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji w kwocie 50.000,00 zł.
Całkowity koszt zadania: 52.700,00 zł.
Już po raz trzeci wspólnie graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy:)
Tyle wpadło do naszej szkolnej puszki :):)Dziękujemy !!! Razem możemy więcej:)